Zájezd do Muzea potravin a zemědělských strojů

24. 05. 2023 v 11:28 hodin
Po dlouhé zimě se nám venku začalo konečně pěkně oteplovat a naši uživatelé se mohli těšit na zájezd. V úterý 23.5.2023 jsme se vydali do Ostravy do Muzea potravin a zemědělských strojů. Počasí nám přálo. Klienti netrpělivě čekali na příjezd autobusu s plošinou pro přepravu osob na invalidních vozících. Už samotná cesta autobusem je pro uživatele zážitek, někteří již dlouhou dobu autobusem nejeli.
Před muzeem jsme si udělali společnou fotografii. Přivítal nás pracovník muzea, který nám nejprve povyprávěl o historii hal, ve kterých jsme se nacházeli. Následně nás zavedl do expozice, kde jsou vystaveny historické zemědělské stroje, jako mlátičky, secí stroje a kombajny, které někteří uživatelé poznávali a pamatovali ze svého mládí a diskutovali o nich s pracovníkem muzea. V další hale jsme mohli naopak vidět moderní stroje k usnadnění práce jako mechanickou dojičku mléka nebo robotickou sekačku, robota k plevelení, různé drony a měřiče. Na závěr exkurze jsme shlédli galerii významných českých potravin.
Exkurze byla velmi zajímavá a také dlouhá, tak jsme si tentokrát ani nestihli zajít do místní kavárny na kávu a zákusek jako obvykle. Ale to snad napravíme na příštím zájezdu, na který se uživatelé již teď velmi těší.
top