Jak to u nás vypadá

Oderské vrchy

Zařízení se nachází v malebném prostředí Oderských vrchů, na okraji města Odry, asi 5 minut od jeho centra (ve směru na Nový Jičín, Hranice na Moravě).

Domov Odry je komplexem pěti budov

Domov Odry je tvořen pěti samostatnými budovami, které nejsou umístěny v jednom areálu, ale leží na obou stranách silnice I. třídy. Uživatelé domova žijí ve třech budovách, které nesou specifické názvy: „Vila, Domek, Stará kuchyň“. Zbývající budovy tvoří hospodářské zázemí. Jde o kancelář, prádelnu a garáž s dílnou. Jednotlivé objekty jsou barevně odlišeny a jsou obklopeny pěkně udržovanými zahradami, kde mohou uživatelé trávit volné chvilky procházkou, posezením v altánku, u jezírka nebo zookoutku.
 
  • Ředitelství – šedá, malá budova vedle Staré kuchyně (ředitelka, ekonomka, mzdová účetní, skladnice)
  • Stará kuchyň – oranžová (ošetřovna, šatna)
  • Prádelna, dílna – červená (prádelna, dílna, garáž, šatna pradlen, šatna údržby). V podkroví: školicí místnost „Albert“, hostinský pokoj  
  • Vila – zelená (ošetřovna, kuchyň, vedoucí zdravotního úseku, vedoucí stravování, rehabilitace, šatna všeobecných sester)
  • Domek – ALDa – žlutá (ošetřovna, vedoucí PSS obslužná péče, sociální pracovnice, animační pracovnice, rehabilitace, tančírna, šatna pracovníků v sociálních službách a úklidu)

Fotogalerie

top