Zájezd k Maria skále

Ve středu 23.9.2020 jsme využili ještě jeden z posledních teplých dnů a odjeli s uživateli na výlet do Klokočůvku k Maria skále. Před devátou hodinou jsme se začali shromažďovat s natěšenými uživateli u autobusu u čerpací stanice vedle Domova. Postupně jsme usadili uživatele do autobusu a vyrazili jsme na cestu.

Přijeli jsme na místo, nejprve jsme se šli s některými uživateli podívat ke skále a zapálit svíčky, ostatní se vydali k ohništi a začal se připravovat oheň na opékání špekáčků. Po domluvě s panem majitelem místní restaurace, který byl tak hodný a kvůli nám otevřel, tak si uživatelé mohli dát i občerstvení, někteří kafíčko, někteří pivo. Uživatelé si dopoledne velmi užívali, zpívalo se, počasí nám krásně přálo. Nicméně jsme se museli začít chystat na cestu zpátky do Domova. Než jsme vyjeli, tak si jeden z uživatelů na chvíli sedl na místo řidiče a vzpomínal na dobu, kdy on sám jezdil s autobusem. Po cestě zpátky měl další uživatel přání, abychom jeli přes Jakubčovice, aby se mohl podívat na svůj rodný dům, tak jsme mu to splnili.

Přijeli jsme k Domovu, uživatelé byli velmi spokojení z výletu a nemohou se dočkat, kdy bude další. Bylo to pro uživatele příjemně strávené dopoledne. Někteří uživatelé si přáli vyfotografovat, aby potom na památku mohli dát fotky svým blízkým.