Výlet do Bludičky v Bludovicích

V pátek dne 2.7.2021 jsme se vydali s našimi uživateli do Bludovic na farmu Bludička. Počasí nám ze začátku sice moc nepřálo, jakmile jsme dojeli na místo, tak pršelo, ale po chvíli naštěstí přestalo.

Při příjezdu nás mile přivítali pracovníci farmy a jejich psí hlídači. Poté jsme se rozdělili na dvě skupinky, jedna šla dovnitř chalupy, kde jim pracovnice ukázaly, kde a jak čistí a navíjejí ovčí vlnu. Uživatelé si to sami vyzkoušeli. Druhá skupinka se šla podívat na zvířátka. Nejdříve navštívili ovečky ve stodole. Uživatelé ovečky krmili sušeným pečivem, které jsme zvířátkům přivezli, a pochovali si velmi přítulné jehňátko Matýska, který je od malička zvyklý na lidi. Uživatelé z něj byli nadšeni, někteří dokonce prohlásili, že by si ho vzali klidně i domů. I když se uživatelům moc nechtělo opustit Matýska, tak přece jen jsme se vydali navštívit další zvířátka farmy. A to kravičku, telátko a dvě selátka. Kravička i telátko byli také velmi přítulní, uživatelé si je hladili. Poté jsme se vydali s uživateli na zahrádku nakrmit kozy. Následně jsme si šli na chvíli odpočinout k šálku výborného bylinkového čaje. Mezitím si někteří uživatelé zkoušeli navíjet vlnu. Jiní zase házeli balonek místnímu pejskovi, který byl docela neúnavný. Než jsme se chystali k odjezdu, tak jsme se šli ještě podívat na zbytek zvířátek, které obývají farmu. A to králíčky, poníka, kačenky a oslíky. S oslíkem Kájou se uživatelé mazlili, byl velmi přítulný.

Dopoledne velmi rychle uteklo a už jsme se museli chystat k odjezdu. Uživatelům se výlet velmi líbil. Rozloučili jsme se s pracovníky farmy a budeme se těšit na srpen, až nás přijedou do Domova navštívit i s oslíkem Kájou.