Kuželkový turnaj

10. října, v rámci Týdne v sociálních službách, uspořádal Domov Odry turnaj v ruských kuželkách, při kterém poměřily své síly družstva z různých domovů pro seniory. Pozvání přijali: tým Domova Korýtko z Ostravy, který přijel ve svých ,,sportovních“ dresech, Domov Letokruhy, p. o. z Budišova nad Budišovkou a Domov Vítkov p. o.

Hrálo se na šest kol a hodnotilo se ve dvou kategoriích – týmy a jednotlivci. Za každý tým soutěžili tři hráči. Náš Domov reprezentovali pan Grich Valentín, Hejdušek Václav a paní Jochcová Anna.

První kolo přineslo hned několik ,,desítek“, které povzbudily především naše hráče, protože pro tuto chvíli se ujali vedení. Ještě v dalších kolech pan Grich držel krok s těmi nejlepšími, ale závěrečné kolo rozhodlo ve prospěch hráčů z hostujících zařízení. Přesto se naši senioři mohli těšit z 3. místa v týmech. Druhé místo obsadili hráči z Domova Letokruhy a hlavní cenu turnaje v podobě dortu ve tvaru kuželky si odvezl tým Domova Korýtko. Velké změny nečekaly na hráče ani v umístění za jednotlivce. Druhé a třetí místo obsadili hráči z Domova Korýtko, pan Horáček a Baďura. Vítězem za jednotlivce se stal pan Bičiště z Domova Letokruhy. Paní ředitelka odměnila výherce dárkovým balíčkem. Nezapomnělo se však ani na ostatní hráče. Všichni zúčastnění senioři dostali medajle, které vyrobily z keramické hlíny šikovné ruce našich uživatelek.

Během celého turnaje panovala v Tančírně veselá nálada a  z hráčů sršelo nadšení ze hry. Všichni si sportovní dopoledne pochvalovali, vzájemně si ho užili, popovídali si, a nikomu se nechtělo rozejít do svých Domovů. Při loučení Domov Vítkov slíbil, že nás na oplátku pozvou do Vítkova na turnaj ve hře ,,Člověče, nezlob se“.

V rámci Týdne v sociálních služeb jsme připravili i několik dalších akcí: pro naše uživatele – Posezení s harmonikou, Den otevřených dveří pro veřejnost a přednášku pro pečující.